Trigliceridele sunt ridicate - ce înseamnă femeile, bărbații, rata și testele de sânge

În organismele vii, ele îndeplinesc în primul rând funcțiile structurale și energetice: ele sunt componenta principală a membranei celulare, în timp ce rezervele de energie ale organismului sunt conservate în celulele adipoase.

Împreună cu carbohidrații și proteinele, grăsimile sunt una dintre principalele componente ale nutriției. Grăsimile de origine vegetală sunt numite uleiuri (uleiurile sunt de asemenea numite unele grăsimi animale, de exemplu unt și ghee). Uleiul vegetal are tendința de a avea o consistență lichidă la temperatura camerei. Excepțiile sunt uleiurile vegetale tropicale (palmier, nucă de cocos, cacao, etc.). Grăsimile de origine animală, prin contrast, sunt, de obicei, într-o fază înghețată la temperatura camerei. Excepțiile sunt uleiul de pește, grăsimea din carne de vită de la picioare (de exemplu, când se fierbe jeleul), etc.

Compoziția grăsimilor naturale

Compoziția grăsimilor a fost determinată de oamenii de știință francezi M. Chevrel și M. Berthelot. În 1811, M. Chevrel a constatat că atunci când un amestec de grăsimi și apă este încălzit într-un mediu alcalin, se formează glicerină și acizi carboxilici (stearici și oleici). În 1854, chimistul M. Berthelot a efectuat reacția inversă și prima sinteză a grăsimilor prin încălzirea unui amestec de glicerină și acizi carboxilici.

Compoziția de grăsimi respectă formula generală unde R1, R2 și R3 sunt radicali (aceiași sau diferiți) acizi grași.

Grăsimile naturale conțin trei radicali acide cu structură neramificată și, de regulă, un număr par de atomi de carbon (conținutul de radicali de acid "ciudat" în grăsimi este de obicei mai mic de 0,1%).

Grăsimile naturale conțin cel mai adesea următorii acizi grași: saturate:
Acid alcanoic:

Unele grăsimi naturale includ resturi de acizi carboxilici saturați și nesaturați.

Compoziția grăsimilor naturale

Compoziția aproximativă a grăsimilor solide și lichide (trigliceride):
triglicerideReziduuri de acizi,% din greutate
palmiticstearicoleiclinoleiclinolenic
unt25113465
Ulei de floarea-soarelui1143846-
Uleiul de măsline102824-
Uleiul de semințe de in5356225
Ulei de palmier4453911-
Mazăre grasă (solid)38303539
Slănină de carne de vită (solidă)31264022
Grăsime de porc (solid)27144555
Grăsimi din corpul uman2584610-

Ce sunt trigliceridele?

După cum știți, trigliceridele sunt cea mai importantă sursă de energie pentru celule, ele sunt derivate din glicerol. Aportul de trigliceride în organismul uman are loc cu alimente, apoi sunt sintetizate în țesutul adipos, apoi în ficat și în intestin. Ce nivel de trigliceride în sângele unei persoane depinde de vârstă. Pentru diagnosticarea aterosclerozei, precum și pentru multe alte afecțiuni, utilizați analiza trigliceridelor. Semințele de plante, ficatul și țesutul adipos conțin trigliceride, care reprezintă o parte esențială a alimentelor umane.

Până de curând, sa crezut că dacă nivelul de trigliceride variază de la 1,7 la 2,26 mmol / l, este posibil să nu vă fie frică de bolile cardiovasculare precoce. Dar cercetările recente efectuate de cercetători dintr-un centru medical din SUA, Maryland, sugerează că chiar și cu trigliceride de 1,13 mmol / l în sânge există riscul apariției aterosclerozei vaselor și a infarctului miocardic. La evaluarea situației, trebuie luat în considerare un alt indicator important - raportul dintre colesterol.

Există două tipuri de colesterol: LDL și HDL. Ele sunt prezente în mod normal în sângele oricărei persoane, dar pentru ca noi să fim sănătoși cât mai mult posibil, raportul dintre tipurile de colesterol trebuie să fie corect. Nutriționiștii deseori subdistribuie colesterolul la "rău" și "bun", acest lucru pare mai simplu și esența problemei este transmisă absolut sigur: trebuie să existe foarte puțin colesterol rău și multe bune. Dacă starea este îndeplinită, chiar și la un nivel al trigliceridelor de aproximativ 2,26 mmol / l, riscul de a dezvolta boli cardiovasculare periculoase nu este mare.

Un studiu științific la scară largă realizat recent de cercetători finlandezi demonstrează că persoanele cu vârste de peste cincizeci de ani care au un echilibru incorect al colesterolului și al trigliceridelor în sânge cu peste 2,3 mmol / l sunt de patru ori mai susceptibile de a avea un infarct miocardic decât cei care au o astfel de problemă. nu are.

Lucrul rău este că lipsa colesterolului "bun" aproape întotdeauna implică o creștere a conținutului de trigliceride. Cum să vă protejați sănătatea?

Care sunt trigliceridele din sânge?

Trigliceridele sunt structuri lipidice care circulă în sânge ca parte a complexelor de lipoproteine.

În forme complexe lipide, lipsite de proteine ​​(liporotein), nu sunt detectate compuși ai trigliceridelor din sânge.

Partea principală a structurilor de trigliceride intră în corpul uman cu hrană. Trigliceridele pot fi de asemenea sintetizate de țesuturile ficatului și adipos, precum și din celulele epiteliului intestinal.

Dintre toate structurile lipidice, trigliceridele sunt cele mai importante surse de energie și substraturi folosite pentru a sintetiza membranele multor celule din organism.

În acest sens, un nivel adecvat al trigliceridelor din sânge este important pentru funcționarea completă a multor structuri de țesuturi și organe.

Acumularea acestor substanțe se produce în celulele adipoase. Dacă este necesar, trigliceridele sunt scindate în celulele grase prin hidroliză la gliceroli și FA (acizi grași) și intrarea lor ulterioară în sânge într-un complex cu complexe de lipoproteine.

Indicatorii de referință ai trigliceridelor din sânge sunt determinați de vârsta și sexul pacientului.

Trigliceridele înalte sunt însoțite de un risc ridicat de vâscozitate crescută a sângelui, tromboză și microtromboză, plachete aterosclerotice în pereții vasculari, reducerea elasticității vasculare, dezvoltarea tulburărilor de flux sanguin în creier, patologiile miocardice ale genezei ischemice, patologia inflamatorie a pancreasului, pancreasul pancreatic). .

Un nivel scăzut al trigliceridelor este însoțit de un risc ridicat de metabolism energetic perturbat în celule, sinteza hormonilor și substanțelor biologic active, formarea membranelor în celule etc.

De asemenea, trebuie remarcat faptul că structurile trigliceridice pot acționa ca sursă de rezervă a substratului pentru sinteza glucozei (atunci când substratul principal de glucoză este epuizat, glicogen). Cu un nivel suficient de glucoză în sânge, partea sa poate fi transformată în trigliceride. Datorită acestui fapt, există o scădere a nivelului glucozei din sânge sub controlul insulinei și crearea rezervelor sale în țesutul adipos.

Ce sunt trigliceridele?

Trigliceridele (TG) sau triacilgliceridele (TAG) sunt compuși complexi (esteri) de glicerină (alcool triatomic) și acizi grași (de asemenea, de regulă, trei - de aici prefixul "THREE"). Sunt o "capacitate" prioritară pentru acumulare, importantă pentru organism, acizi grași și, de asemenea, una dintre cele mai importante surse de energie pentru o persoană (reprezentând o versiune alternativă / sigură a glucozei, adică atunci când rezervele sale sunt epuizate).

Trigliceridele (grăsimile) sunt foarte importante pentru sănătatea noastră (care posedă o multitudine de proprietăți vitale / necesare), dar în cantități excesive sunt dăunătoare! Creșterea riscurilor de dezvoltare a bolilor cardiace / vasculare, ateroscleroza, pancreatită, diabet zaharat, ficat gras și hipertensiune arterială. Cu toate acestea, nu mai puțin alarmant este luat în considerare și - nivelul lor redus, indicând alte probleme cu sănătatea noastră (despre acest lucru - chiar mai jos în acest articol).

Trigliceride - fotografie macro

Unul dintre principalele motive pentru creșterea nivelului trigliceridelor din sânge este un număr mare de calorii neutilizate (așa-numitele "unități" de energie), pe care corpul nostru le stochează ca TG (ca rezervă "energie" pentru viitor). Astfel, dacă mâncați prea multe alimente cu conținut ridicat de calorii / grase și duceți un stil de viață mic / mobil, acest lucru va duce în mod necesar la creșterea numărului de trigliceride "extra" (nerevendicate)!

Triacilgliceridele sunt transportate în sânge, fiind parte a lipoproteinelor cu densitate foarte scăzută (VLDL) sau chilomicronelor (CM). Funcția principală a acestuia din urmă este transferul trigliceridelor / grăsimilor exogene (alimentate cu alimente) din intestinul subțire (unde sunt absorbite) în sânge (prin vasele limfatice). Totuși, o cantitate mult mai mare de TH nu vine din partea noastră din alimente, ci este sintetizată în ficat (acestea sunt grăsimi endogene), de unde, în membrana proteică a VLDL, "se lasă" celulelor de-a lungul autostrăzilor sistemului circulator.

De ce indicatorii TG contează medicilor?

Pentru medic, trigliceridele serice (TG) reprezintă un indicator al metabolismului grăsimilor (lipidelor), care este extrem de necesar (cel mai adesea) pentru diagnosticarea hipertrigliceridemiei și a altor tulburări ale metabolismului lipidelor (metabolismul lipidic / dislipoproteinemiei). Pe lângă evaluarea riscului de boală coronariană (CHD), ateroscleroza (în special, leziunile aterosclerotice ale vaselor coronare sau ale vaselor cerebrale).

În plus, medicii folosesc determinarea nivelurilor trigliceridelor pentru a clasifica cu precizie hiperlipoproteinemia (adică pentru tastarea feno-lipoproteinelor) și, prin urmare, să prescrie un tratament adecvat (pentru fiecare fenol / tip separat). La fel ca și în diagnosticarea obezității, hipertensiunii arteriale (hipertensiune arterială), diabetului și a pancreatitei. De exemplu, un conținut crescut de TG - de peste 11,2 mmol / l - indică direct participanților specialiști riscurile crescute de complicații ale pancreatitei acute.

De regulă, detectarea trigliceridelor din sânge (utilizând lipidograma) se realizează concomitent cu determinarea - și alți indicatori (nu mai puțin importanți) ai metabolismului lipidic: colesterol total (colesterol), LDL (lipoproteine ​​cu densitate scăzută / colesterol rău) densitate mare / colesterol "bun"). Poate că aveți o întrebare: de ce este unul bun și celălalt rău? Răspuns imediat - disponibil pentru percepție.

În mod convențional, "rău" se numește LDL (colesterolul LDL) datorită faptului că nivelele sale excesive contribuie la formarea plăcilor de colesterol / aterosclerotic (în interiorul pereților vaselor de sânge). Care îngustă golurile, împiedică fluxul normal de sânge, sau poate - cu timpul și fără tratament - să le blocheze, care este plină de accident vascular cerebral sau atac de cord. Acesta este motivul pentru care colesterolul HDL (HDL) este considerat "bun" - pentru că este nevoie de excesul primului "frate-rogue" și îl "transportă" în ficat (pentru procesare și îndepărtare din organism).

Trigliceridele normale de sânge (în mmol / L și mg / dl)

Valorile de referință (adică, trigliceridele din sânge la adulți) variază de la 0,5 la 2,2 mmol / L (de la 55 la 195 mg / dl prin standardele Statelor Unite, Germaniei, Israelului și Franței). Vă puteți familiariza cu alte valori și, în consecință, cu grupurile de risc din tabelul de mai jos (pe baza datelor de la Clinica Mayo / Clinica Mayo). Și puțin mai jos, după tabele detaliate (pentru bărbați și femei după vârstă), veți afla ce niveluri și niveluri scăzute de trigliceride indică (atât pentru bărbați, cât și pentru femei, uneori separat).

(MMOL / L)(MG / DL)Ce înseamnă?Cauzele abaterilor
sub 0,3mai puțin de 26,5/ nivel foarte scăzut /epuizarea corpului după
lung greva foamei sau
cu risc crescut de ischemie
accident vascular cerebral / infarct cerebral
la vârstnici
0.3 – 0.4926.5 – 43.7/ low /diete nesănătoase
efectele asupra drogurilor
unele tipuri de dezvoltare
boli
0.5 – 1.044.3 – 88.5/ frontieră coborât (acceptabil) nivel /
1.1 – 1.797.4 – 150.5/ nivelul normal (pentru adulții care nu au vârsta de pensionare) /
1.8 – 2.2159.0 – 194.7/ limita nivel (nivel acceptabil)
2.3 – 5.6203.5 – 495.6/ nivel ridicat /probabilitatea mare de dezvoltare
boli cardiovasculare
diabetul de tip II, acut
pancreatită și "obezitate"
ficatul
de la 5.7 și până în susde la 500 și mai mult/ nivel foarte ridicat /riscuri crescute de periculoase
complicații ale pancreatitei acute

Prevenirea normei trigliceridelor (TG)

"Atenția este antebrațată!" Sau "Feriți-vă de nenorociri în timp ce sunt plecați" - strămoși străini ne învață. Prin urmare, în loc să rezolvați în viitor "probleme eroice" cu probleme cu niveluri excesiv de mari de trigliceride (sau scăzute), nu ar fi mai bine să vă protejați cu o prevenire adecvată imediat? În mod similar, nu este deosebit de înțelept: să parcurgeți aceeași rahat de două ori. Adică, vindecându-se de boli, din nou pentru a reveni la "vechile rutine", provocând dezvoltarea lor repetată.

Prevenirea nivelurilor normale: un stil de viață sănătos și o alimentație adecvată. Exercițiu moderat + calorii de control, greutate și talie.

Deci, cum vă puteți apăra de efectele negative ale trigliceridelor "normalizate" din sânge? Cum sa iti pastrezi sanatatea de multi ani? Atât de pozitiv și de vitalitate!

  • Nu vă răsturnați cu băuturi alcoolice (în special bere și vin)!
  • Limitați în dieta dvs. numărul de produse dulci și făină (și "depozitați" și eliminați complet). În loc de prăjituri și prăjituri "dulci" - iubiți cu toată inima: fructe proaspete (fructe proaspete), fructe de pădure (în prioritate: căpșuni și afine), precum și iaurturi mici / grase (de la producători dovediți).
  • Mănâncă - fructe acri, adică nu saturați cu fructoză (de exemplu, NU mâncați o grămadă de struguri, banane, pepeni și piersici). "Lean" pe mere verzi, mandarine si portocale. Dacă doriți cu adevărat fructe dulci - într-o cantitate de cel mult 100 de grame. pe zi.
  • Luați-o ca regulă (mai ales dacă sunteți deja peste 50 de ani): 2 ori pe săptămână mănâncă pește de mare. Acest lucru nu numai că vă va salva de la trigliceridele ridicate, dar, de asemenea, va reduce riscul de a dezvolta boli cardiovasculare cu cel puțin 30%!
  • Creați-vă propriile abilități culinare, folosind - nu numai produse dovedite (fără aditivi nocivi pentru a crește durata de păstrare), ci și "unelte" sănătoase pentru prepararea lor. Ie Un "cuptor", un abur de grătar (cu grătar) sau o tigaie (cu placă ANTI / fierbinte).

  • Pentru gătit bucate de casă sau pansamente pentru salată, cumpărați numai cele mai bune uleiuri vegetale. Sănătatea este cea mai scumpă! Ideal - ulei de măsline. Excludeți - margarina, untură și unt. Feriți-vă de produse (în special, "magazin"), care conține - ulei de palmier!
  • Reduceți în mod semnificativ consumul de produse din carne, cum ar fi cârnații afumați, slănină, slănină, precum și mezeluri sau cârnați cu un conținut ridicat de carne de porc. La urma urmei, Dumnezeu nu consideră că carnea de porc este "necurată". Cea mai bună opțiune - cârnați medic! Nu e de mirare că este așa de numită?
  • Balanța corectă în meniul zilnic - cantitatea de proteine. Alternat, recomandat de medici, cantitatea de proteine ​​animale - cu legume (legume / fasole, soia și tofu).
  • Incearca sa mananci o multime de legume (plus cereale integrale de produse din faina), asigurand organismului o cantitate suficienta de CELULAR. Bea doar o multime de apa (curat / temperatura camerei).

Cine trebuie să fie testat pentru trigliceridele din sânge?

Analiza trigliceridelor din sânge și a lipidogramei complexe este recomandată tuturor pacienților cu vârsta de peste 25 de ani care urmează să fie supuși o dată la fiecare cinci ani (conform indicațiilor, analiza este efectuată mai des).

Controlul regulat al trigliceridelor este indicat pentru:

  • tulburări ale metabolismului purin,
  • patologiile inflamatorii ale pancreasului,
  • infarctul miocardic,
  • tulburări de circulație cerebrală,
  • boli ereditare asociate tulburărilor metabolice,
  • diabet zaharat
  • sindrom metabolic,
  • leziuni vasculare aterosclerotice,
  • hipertensiune arterială,
  • angina pectorală
  • patologii ischemice ale inimii,
  • alcoolism.

Cel puțin o dată pe an, această analiză trebuie efectuată la pacienții cu risc crescut de apariție a patologiilor cardiovasculare. Acest grup include:

  • abuzând produsele din tutun și alcool,
  • neglijând efortul fizic
  • abuzând hrana junk (fast food, alimente grase și prajite, sifon, dulciuri etc.),
  • cu antecedente familiale (prezența bolilor cardiovasculare la rude),
  • adesea suferă de stres, lipsă de somn, muncă excesivă,
  • cu diabet (în special cu cursul decompensat al bolii);
  • cu patologii ale inimii și vaselor de sânge.

De asemenea, parametrii lipidici sunt evaluați în timpul terapiei de scădere a lipidelor pentru a controla calitatea și eficacitatea tratamentului.

Cum este testul de sânge pentru trigliceride?

Analiza este efectuată strict pe stomacul gol. Înainte de colectarea materialului este permis să bea numai apă necarbonată. Alte băuturi sau alimente pot afecta rezultatele studiului.

De asemenea, trebuie reținut faptul că multe medicamente pot afecta în mod semnificativ nivelul trigliceridelor din sânge.

Trigliceridele sunt crescute în sângele pacienților care iau medicamente beta-blocante, catecholamină, corticosteroid, ciclosporină, diazepam, diuretic, estrogen, interferon, retinol sau miconazol.

O scădere a nivelului trigliceridelor din sânge poate fi observată la persoanele care iau acid ascorbic, acidul aminosalicilic ®, asparaginaza ®, clofibrat ®, heparina ®, uleiul de pește, preparatele de prazosin.

Rata trigliceridelor din sângele femeilor și bărbaților

Vârsta pacientuluiIndicatori în
mol / litru
Sub vârsta de zece aniM 0,340 - 1,130
W 0,40 - 1,240
Zece-cincisprezece aniM 0,360 - 1,410
W 0,420-1,480
Aproximativ cincisprezece până la douăzeci de aniM 0,420 - 1,670
W 0,440 - 1,40
Douăzeci și douăzeci și cinciM 0,50 - 2,270
W 0,410 - 1,480
Douăzeci și cinci până la treizeci de aniM 0,520 - 2,810
W 0,420 - 1,630
Treizeci și treizeci și cinciM 0,560 - 3,010
W 0,440 - 1,70
Treizeci și cinci până la patruzeci de aniM 0,610 - 3,620
W 0,450 - 1,990
Patruzeci până la patruzeci și cinciM 0,620 - 3,610
W 0.510 - 2.160
Patruzeci și cinci până la cincizeci de aniM 0,650 - 3,70
W 0,520 - 2,420
De la cincizeci la cincizeci și cinci de aniM 0,650 - 3,610
W 0,590 - 2,630
Cincizeci și cinci până la șaizeci de aniM 0,650 - 3,230
W 0,620 -2,960
Șaizeci și șaizeci și cinciM 0,650 - 3,290
W 0,630 - 2,70
De la șaizeci și cinci de aniM 0,620-2,940
W 0,680 - 2,710

Trebuie remarcat faptul că rata trigliceridelor din sângele femeilor după 50 de ani crește și se apropie de "norma masculină" datorită declanșării menopauzei și a modificărilor nivelurilor hormonale.

Gradul de creștere a trigliceridelor

Indicatorul mediu normal al structurilor trigliceridelor din analize este un nivel mai mic de 1,7. Valorile sub acest nivel corespund riscurilor minime cardiovasculare (SSR).

Atunci când se interpretează valori ridicate, este necesar să se ia în considerare gradul de deviere a indicatorilor de la normă.

Un nivel de la 1,7 la 2,2 este considerat un indicator limită corespunzător RMS medie.

Nivelurile ridicate de SSR corespund nivelului trigliceridelor din sânge de la 2,3 la 5,6.

O creștere a ratelor de peste 5,6 este considerată un nivel extrem de ridicat al riscului de apariție a tulburărilor metabolice severe, a leziunilor inimii, vasculare și pancreatice.

Cauzele creșterii trigliceridelor în sânge

Scorurile sporite ale testelor se pot datora:

  • hiperlipidemia familială și hipertrigliceridemia,
  • patologiile cardiace ale genezei ischemice,
  • apariția depunerilor aterosclerotice în pereții vasculare,
  • hipertensivi
  • patologiile inflamatorii ale miocardului,
  • tulburări circulatorii severe în GM (creier),
  • tulburări metabolice
  • fiind supraponderali
  • tulburări endocrine (DM),
  • patologiile pancreatice inflamatorii acute și cronice,
  • o scădere a nivelurilor hormonului tiroidian (glanda tiroidă),
  • sarcinii,
  • abuzul de tutun,
  • boala de rinichi, însoțită de pierderea excesivă de proteine
  • glicogenoză diferită
  • tulburări metabolice ale purinelor,
  • activitate fizică scăzută
  • oboseala nervoasa si stresul frecvent etc.

O scădere a valorilor poate fi datorată:

  • o creștere a nivelului hormonilor tiroidieni
  • hiperlipoproteinemie,
  • subponderali,
  • foame,
  • după o dietă strictă
  • încălcarea absorbției intestinale a micro și macro,
  • tulburări pulmonare obstructive cronice,
  • intestinal limfangiectasia, etc.

Cum de a reduce trigliceridele din sânge?

Tratamentul trigliceridelor crescute ar trebui să fie administrat exclusiv de către un specialist după efectuarea unui studiu cuprinzător, care să evalueze gradul de SSR și motivele modificării rezultatelor testelor.

Toate medicamentele sunt prescrise individual de un cardiolog.

Dieta cu trigliceride crescute în sânge este o metodă obligatorie și, adesea, principala metodă de tratament. Este necesar să se înțeleagă că, fără corecția nutriției și normalizarea nivelului de activitate fizică, alte metode de tratament vor fi absolut ineficiente.

O alimentație corectă cu trigliceride mari limitează consumul de alimente bogate în carbohidrați ușor digerabili, alimente grase, picante, prăjite, precum și făină, dulciuri, coacere etc.

Aceasta exclude alcoolul și fumatul.

Se recomandă creșterea regimului de băut, utilizarea de alimente vegetale și lactate cu conținut scăzut de grăsimi. Preparatele din carne și pește ar trebui să fie sărate, fierte sau fierte.

Utilizarea vitaminei C, a zincului, a omega-3 ® și a preparatelor pentru uleiul de pește este, de asemenea, eficientă.

Ce este periculos pentru trigliceridele mari?

Dacă nivelul trigliceridelor din sânge este prea mare, acestea pot provoca formarea plăcilor de colesterol pe pereții arterelor. Oamenii de stiinta nu sunt siguri cum sau de ce trigliceridele cauzeaza formarea de placi, dar ei stiu ca persoanele cu un nivel ridicat de trigliceride au adesea niveluri ridicate de LDL. Când colesterolul se acumulează în artere, pereții arterelor se pot întări sau lumenul lor se poate îngusta, ceea ce se numește ateroscleroză.

Ateroscleroza crește riscul de atac de cord, accident vascular cerebral și boli cardiovasculare. Femeile cu niveluri ridicate de trigliceride prezintă un risc deosebit de a dezvolta boli cardiovasculare. Oamenii de știință consideră că nivelurile ridicate de trigliceride pot indica și alte condiții care cresc riscul acestor boli, cum ar fi obezitatea și sindromul metabolic (4).

Potrivit Clinica Mayonivelurile extrem de mari ale trigliceridelor pot duce la pancreatita acută. Acesta poate fi, de asemenea, un semn al diabetului de tip 2, hipotiroidism, boli de rinichi și boli hepatice, sau a unor afecțiuni genetice rare care sunt asociate cu metabolismul.

Se remarcă faptul că sunt necesare mai multe cercetări pentru a se asigura că nivelurile ridicate de trigliceride reprezintă un risc independent pentru boli cardiace și alte boli (5). Aceste boli au alți factori de risc, cum ar fi colesterolul ridicat, astfel încât rolul trigliceridelor este încă determinat.

Câteva exemple au arătat că trigliceridele pot fi un factor de risc independent pentru boală. În plus, a fost publicat un studiu publicat în 2007 Analele medicinii interne, sa constatat că bărbații tineri cu cele mai ridicate niveluri de trigliceride au de patru ori mai multe șanse de a dezvolta boli cardiovasculare decât pacienții de aceeași vârstă cu cele mai scăzute niveluri ale trigliceridelor (6).

Cauzele unor niveluri anormal de mari ale trigliceridelor

Nivelurile ridicate de trigliceride din sânge în medicină sunt cunoscute ca hipertrigliceridemie. Boli care pot duce la o creștere a nivelului de trigliceride includ:

  • Diabetul slab controlat,
  • Boala renală
  • alcoolism,
  • hipotiroidism
  • Afecțiunile hepatice, inclusiv ciroza,
  • obezitate,
  • Tulburări genetice ale metabolismului lipidic.

Factorii de risc pentru trigliceridele ridicate includ, de asemenea:

  • Vârsta - cu cât sunteți mai în vârstă, cu atât este mai mare nivelul TG.
  • Greutatea corporală - excesul de greutate crește riscul unor niveluri ridicate de TG.
  • Activitatea fizică - un stil de viață sedentar mărește riscul unor niveluri ridicate de TG.

Hipertrigliceridemia poate apărea, de asemenea, în timpul administrării anumitor medicamente, de exemplu, pilule contraceptive, estrogeni, beta-blocante și imunosupresoare. (7)

Măsurarea nivelului de trigliceride

Cunoașterea nivelului de trigliceride este destul de ușoară. Medicul dvs. le poate determina cu un simplu test de sânge. Acestea sunt de obicei măsurate ori de câte ori medicul dumneavoastră efectuează un test de sânge numit un profil lipidic care măsoară colesterolul total, HDL, LDL și trigliceridele. American Heart Association recomandă ca persoanele cu vârsta peste 20 de ani să verifice profilul lipidic cel puțin la fiecare 4-6 ani. Dacă nivelurile dvs. sunt ridicate, este posibil să fie necesar să fiți testat mai des.

Când nivelul trigliceridelor rămâne ridicat după mese, este normal. Din acest motiv, medicii recomandă să aștepte 12 ore după ce mănâncă sau beau pentru a verifica nivelul trigliceridelor. Alți factori care pot afecta rezultatele testelor la nivelul trigliceridelor includ nivelurile alcoolului din sânge, ciclul menstrual, exercițiile recente și timpul zilei.

Omega-3 acizi grași

Acești acizi grași găsiți în uleiul de pește sunt o parte importantă a oricărei diete bune. În doze mari, acestea pot contribui la reducerea nivelurilor de trigliceride. Oamenii de știință susțin că capacitatea acizilor grași omega-3 de a reduce inflamația poate fi legată de capacitatea sa de a reduce trigliceridele (11).

Deoarece dozele mari de ulei de pește pot adăuga o cantitate mare de calorii, interfera cu coagularea sângelui și cauzează greață și diaree, suplimentarea cu acizii grași omega-3 este indicată doar pentru persoanele cu valori ale trigliceridelor de peste 500 mg / dl (5,7 mmol / l). Iată câteva nume de ulei de pește de bază:

  • Epanova (Epanova)
  • Lovaza (Lovaza)
  • Vasepa (Vascepa)

Uleiul de pește nu scade colesterolul.

Puteți afla mai multe despre acizii grași omega-3, ce rol joacă în organism, ce sunt utile și unde sunt conținute, acizii grași omega-3: ce este, rolul lor, sursele de hrană.

Aceste medicamente sunt derivate din acidul fibrinic. Acestea sunt de obicei prescrise persoanelor cu trigliceride foarte mari - mai mult de 500 mg / dl (5,7 mmol / l). De asemenea, acestea reduc nivelurile de colesterol LDL, deși puțin mai mici decât nivelurile trigliceridelor (12). Când sunt utilizate în primul rând pentru scăderea colesterolului, acestea sunt de obicei luate în combinație cu statine. Mecanismul prin care fibrații reduce nivelul trigliceridelor nu este cunoscut, deși cercetătorii presupun că implică reglarea eliberării trigliceridelor în ficat prin lipoproteine.